Hoe vaak gaat het mis in jouw plaats?
Vul je woonplaats in en zie hoe vaak de hulpdiensten daar voor een ongeval uitrukten, plus hoe dat zich verhoudt tot het landelijk gemiddelde per plaats.
Gebaseerd op 10.866 geregistreerde spoedmeldingen (prio 1 en 2) tussen 20 september 2026 en 5 november 2026 â dat zijn gemiddeld 231,2 meldingen per dag.
Vul je woonplaats in en zie hoe vaak de hulpdiensten daar voor een ongeval uitrukten, plus hoe dat zich verhoudt tot het landelijk gemiddelde per plaats.
Aantal meldingen per weekdag en uur van de dag. Hoe roder, hoe meer meldingen. Duidelijk zichtbaar: de piek tijdens de spitsuren.
| 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Maandag | 18 |
14 |
6 |
4 |
6 |
17 |
44 |
67 |
136 |
83 |
75 |
84 |
92 |
116 |
111 |
142 |
160 |
133 |
91 |
76 |
47 |
28 |
28 |
24 |
| Dinsdag | 12 |
10 |
7 |
5 |
5 |
8 |
41 |
101 |
136 |
80 |
89 |
77 |
86 |
117 |
129 |
156 |
168 |
166 |
96 |
75 |
64 |
51 |
41 |
20 |
| Woensdag | 15 |
10 |
6 |
4 |
5 |
16 |
37 |
62 |
170 |
93 |
106 |
91 |
105 |
132 |
145 |
157 |
161 |
113 |
87 |
65 |
54 |
53 |
35 |
22 |
| Donderdag | 11 |
18 |
6 |
4 |
8 |
10 |
50 |
99 |
150 |
69 |
79 |
82 |
101 |
91 |
131 |
127 |
141 |
101 |
73 |
63 |
43 |
35 |
34 |
32 |
| Vrijdag | 21 |
9 |
15 |
5 |
7 |
18 |
44 |
51 |
102 |
83 |
82 |
96 |
108 |
118 |
153 |
150 |
160 |
130 |
107 |
85 |
66 |
79 |
62 |
49 |
| Zaterdag | 56 |
41 |
27 |
21 |
24 |
17 |
10 |
25 |
19 |
57 |
68 |
67 |
87 |
95 |
93 |
97 |
91 |
96 |
67 |
68 |
54 |
49 |
29 |
54 |
| Zondag | 56 |
40 |
32 |
37 |
26 |
9 |
9 |
16 |
30 |
37 |
41 |
55 |
65 |
74 |
76 |
76 |
70 |
71 |
66 |
63 |
64 |
45 |
35 |
17 |
Het seizoenspatroon over de hele meetperiode. Denk aan drukke vakantiemaanden en donkere wintermaanden met glad wegdek.
Drukste maand tot nu toe: oktober 2026 met 7.493 meldingen.
Waar rukken de hulpdiensten voor uit?
In welk dagdeel komen de meldingen binnen?
Zuid-Holland heeft de meeste meldingen â logisch, want het is de volkrijkste provincie. Interessanter is het aantal per 100.000 inwoners: dan ontstaat een heel ander beeld.
Koploper per hoofd van de bevolking is Noord-Holland met 83,4 meldingen per 100.000 inwoners â dat ligt 52% boven het landelijk gemiddelde van 54,9.
| # | Provincie | Meldingen | Inwoners | Per 100.000 |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Noord-Holland | 2.463 | 2.952.622 | 83,4 |
| 2 | Zuid-Holland | 2.592 | 3.804.906 | 68,1 |
| 3 | Gelderland | 1.180 | 2.133.708 | 55,3 |
| 4 | Noord-Brabant | 1.428 | 2.626.210 | 54,4 |
| 5 | Groningen | 324 | 596.075 | 54,4 |
| 6 | Utrecht | 719 | 1.387.643 | 51,8 |
| 7 | Overijssel | 611 | 1.178.412 | 51,8 |
| 8 | Limburg | 574 | 1.117.201 | 51,4 |
| 9 | Friesland | 335 | 659.551 | 50,8 |
| 10 | Flevoland | 219 | 444.701 | 49,2 |
| 11 | Drenthe | 228 | 502.051 | 45,4 |
| 12 | Zeeland | 165 | 391.124 | 42,2 |
Inwonertallen: CBS (2024). Meldingen geteld over de volledige meetperiode.
De plaatsen met de meeste ongevalmeldingen. Klik door voor het volledige profiel.
| # | Plaats | Provincie | Meldingen |
|---|---|---|---|
| 1 | Rotterdam | Zuid-Holland | 563 |
| 2 | Amsterdam | Noord-Holland | 497 |
| 3 | Den Haag | Zuid-Holland | 437 |
| 4 | Utrecht | Utrecht | 213 |
| 5 | Eindhoven | Noord-Brabant | 185 |
| 6 | Haarlem | Noord-Holland | 172 |
| 7 | Tilburg | Noord-Brabant | 118 |
| 8 | Groningen | Groningen | 118 |
| 9 | Alkmaar | Noord-Holland | 117 |
| 10 | Arnhem | Gelderland | 113 |
| 11 | Zaandam | Noord-Holland | 106 |
| 12 | Almere | Flevoland | 102 |
| 13 | Enschede | Overijssel | 99 |
| 14 | Breda | Noord-Brabant | 99 |
| 15 | Hoofddorp | Noord-Holland | 90 |
| 16 | Nijmegen | Gelderland | 85 |
| 17 | Leiden | Zuid-Holland | 78 |
| 18 | Leeuwarden | Friesland | 75 |
| 19 | Dordrecht | Zuid-Holland | 75 |
| 20 | Heerhugowaard | Noord-Holland | 72 |
| 21 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 72 |
| 22 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 70 |
| 23 | Amersfoort | Utrecht | 69 |
| 24 | Delft | Zuid-Holland | 68 |
| 25 | Maastricht | Limburg | 64 |
Alle getallen zijn afgeleid uit de open P2000-feed en tellen het aantal meldingen, niet het aantal bevestigde ongevallen. Een prio 1-melding zegt iets over de urgentie van de uitruk. Meer uitleg vind je in de begrippenlijst.
Naast de live meldingen kun je terugkijken op een heel jaar: de politie registreerde in 2024 per gemeente en per snelweg alle verkeersongevallen. Zo zie je waar het het vaakst misgaat.